Zaproszenie na spektakl

Zaproszenie na spektakl

Szanowni Państwo,

Zapraszamy na pierwszą premierą studencką w tym sezonie! W piątek, 18 października, wyjątkowo o godzinie 17.00, zagramy „Dziką kaczkę” Henrika Ibsena w reżyserii Franciszka Szumińskiego. Bilety dla studentów w specjalnej cenie – 10 zł.

Po spektaklu zapraszamy na spotkanie z twórcami przedstawienia. Ponadto dla widzów przygotowaliśmy podwójne, bezpłatne zaproszenia na kolejne spektakle oraz gadżety teatralne.

Gregers Werle wraca po latach do rodzinnego domu, gdzie spotyka dawnego przyjaciela Hjalmara Ekdala. Szybko orientuje się, że życie Hjalmara, jego rodzina i cała rzeczywistość, w której tkwi, jest „zbudowana na kłamstwie”, z którego on – Gregers może spróbować go wydobyć. Ibsen, jak sam twierdził, został powołany do stawiania pytań, nie zaś do formułowania odpowiedzi. Jego sztuka, niby groteskowa fantazja lękowa, splata wątki i symbole ściągając bohaterów w nieuniknione. Stawia pytania o postawy życiowe lub wykreowane persony, które umożliwiają uniknięcie konfrontacji ze światem lub drugim człowiekiem. Podważa próby samookreślenia się bohaterów, próby, które również możemy obserwować w dzisiejszym świecie, które prawdopodobnie sami podejmujemy.

W spektaklu występują m.in. Urszula Grabowska – na co dzień związana z krakowskimi scenami, Bagatelą i STU, szerokiej publiczności znana z ról filmowych i telewizyjnych, np .”Przedwiośnie”, „Carte Blanche”, „Na krawędzi”, „Prawo Agaty”, „Na dobre i złe”, „Chichot losu”, „Magda M”., laureatka Polskich Nagród Filmowych Orły za rok 2010 w kategorii najlepsza główna rola kobieca  za grę w filmie „Joanna” w reżyserii Feliksa Falka oraz Marcin Kowalczyk popularny dzięki roli Magika, frontmana zespołu Paktofonika w filmie „Jestem Bogiem” Leszka Dawida z 2012 roku.

Bardzo proszę o rozpowszechnienie informacji wśród studentów i przede wszystkim zapraszamy do Teatru Państwa.

z wyrazami szacunku i pozdrowieniami,

---
Paulina Drozdowska
specjalista ds. marketingu, PR

tel.: +48 505 124 211
e-mail: paulina.drozdowska@teatrzeromskiego.pl

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach
www: www.teatrzeromskiego.pl
ul. Sienkiewicza 32, 25-507 Kielce
NIP 657-10-06-022, Regon 000279404
Tel. +48 041 344 60 48 (centrala)
Fax. +48 041 344 47 65