Warsztaty językowe (Filologia rosyjska)

Szanowni Państwo,

Pragniemy serdecznie zaprosić na warsztaty językowe uczniów szkól gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych chętnych podjęcia nauki języka rosyjskiego  (w tym zarówno uczących się języka rosyjskiego, jak i początkujących). Warsztaty są nieodpłatne i będą prowadzone przez doświadczonych wykładowców Instytutu Filologii Obcych UJK w Kielcach cyklicznie, raz w miesiącu w godzinach 11.30-13.00 (ul. Świętokrzyska, 21D) w nowocześnie wyposażonym budynku. Sala 114.

Planowany termin rozpoczęcia warsztatów – 14 grudnia 2016 r. Prosimy o poinformowanie o tych warsztatach nauczycieli języka rosyjskiego (jeśli język rosyjski jest prowadzony w Waszej szkole) oraz uczniów chcących uczyć się języka rosyjskiego „od zera”.

Nasza oferta ma na celu zapoznanie uczniów z językiem i kulturą rosyjskiego obszaru językowego, w tym: muzyką, filmem, malarstwem, architekturą Rosji oraz leksykalnymi, fonetycznymi i gramatycznymi aspektami języka rosyjskiego.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Planujemy  nasze pierwsze spotkanie: 14.12.2016 – Warsztaty kulturoznawcze – Rosja na mapie świata. Kultura, tradycje, język. Prowadzący: dr hab., prof. UJK Oleg Leszczak

Uprzejmie prosimy o zgłaszanie chętnych uczniów (i nauczycieli) najpóźniej dwa dni przed planowanymi warsztatami do dr Iriny Rolak (mailowo lub telefonicznie).

Istnieje również możliwość (po uprzednim ustaleniu szczegółów) przeprowadzenia w Państwa szkole wybranych warsztatów.

Pragniemy także zwrócić uwagę Państwa uczniów na ofertę edukacyjną UJK w zakresie Filologii Rosyjskiej. Oferujemy naszym studentom następujące specjalizacje do wyboru:

  • Filologia rosyjska tłumaczeniowa,
  • Filologia rosyjska z językiem biznesu  oraz
  • Nowy kierunek – Lingwistyka Stosowana, gdzie studenci  uczą się języków angielskiego i rosyjskiego.

Informacja o warsztatach będzie umieszczona  również na naszej stronie internetowej: http://ifo.ujk.edu.pl

Plan warsztatów: //ifo.ujk.edu.pl/?page_id=5229

Z góry dziękujemy za odpowiedź na naszą ofertę oraz zgłoszenia, które prosimy kierować do dnia 9.12. 2016 na adres koordynatora warsztatów.

Z poważaniem

Koordynator warsztatów dr Irina Rolak

e-mail: irene4@op.pl ; tel. 506-073-691

Nasze koordynaty:  

Instytut Filologii Obcych UJK

  1. Świętokrzyska 21D
    25-406 Kielce

Sekretariat – pokój 125
tel. 41-349-7131; 41-349-6801
e-mail: ifo@ujk.edu.pl

Dojazd: linie autobusów komunikacji miejskiej: 13 (Żniwna – Ołowiana); 114 (Żniwna – Piekoszowska pętla); 55 Kaczmarka/Krakowska – Świętokrzyska UJK)