Ryzykowna giełda Opla

Największy amerykański koncern General Motors (GM) wycofał miliardową stratę w czwartym kwartale ze względu na reformę podatkową. Nawet sprzedaż Opla powoduje ciężar miliarda dolarów.

Od października do grudnia GM ogłosił, że straty na poziomie akcjonariusza spadły o około 5,2 miliarda dolarów. Rok temu firma zarobiła 1,8 miliarda dolarów zysku. GM ogłosił już, że obniżka stawek podatku od przedsiębiorstw obciąży czwarty kwartał miliardami w stosunku do efektu bilansu.

Firma oszacowała teraz wpływ na zyski na 7,3 miliarda USD. Zanim specjalne przedmioty zyskały dostawcę takich marek jak Chevrolet i GMC, ale po 1,65 USD za akcję znacząco więcej niż spodziewali się analitycy, było to spowodowane rekordową sprzedażą drogich SUV-ów i pickupów w Stanach Zjednoczonych. Zapasy wzrosły o 1,7 proc. przed rynkiem akcji.

Patrząc na cały rok 2017, wynik końcowy wynosił 3,9 miliarda dolarów deficytu, z 9,4 miliarda dolarów rok wcześniej. Oprócz obciążeń podatkowych GM odnotował również stratę w wysokości 6,2 miliarda dolarów, sprzedając niemieckiemu producentowi samochodów Opla i jego brytyjskiej siostrzanej marki Vauxhall francuskiej grupie PSA.

Sprzedaż spadła o 2,4 procent do 145,6 miliarda dolarów ze względu na mniej samochodów sprzedawanych w Ameryce Północnej. W 2017 roku amerykański rynek samochodów osobowych i lekkich samochodów dostawczych zwolnił po raz pierwszy z rzędu po kilku rekordowych latach z rzędu.

GM jest pewny na bieżący rok. Firma samochodowa prognozuje skorygowany zysk na akcję w wysokości 6,50 USD. Jest to znacznie więcej niż oczekiwali analitycy, ponieważ wcześniej liczyli na spadek do 5,93 USD. GM jest optymistą co do dalszego dobrego rozwoju w Ameryce Północnej i Chinach, a także ożywienia w Ameryce Południowej. Ponadto firma chce trzymać się swojej polityki oszczędnościowej.

Źródło: boerse.ad.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *