Babcie przeciw prawu !

 Wściekłość i duch bojowy są sprężynami inicjatywy, która trafi na pierwsze strony gazet w szczególności od demonstracji o wiedeńczyka w Austrii: babcie wbrew prawu. Miejscowe media relacjonowały tak samo to wydarzenie, jak drugi program telewizji publicznej w Niemczech, BBC lub Washington Post. Po założycielce, wysłanej na emeryturę ewangelickim pastorze i psychoterapeutce Monika Salzer idzie (70) i dziennikarka Susanne Scholl (69) może iść dalej, które sprawuje tę samą politykę. Babcie mają dużo do powiedzenia. Czytaj dalej Babcie przeciw prawu !

Troje mieszkańców nie miało szans z pożarem

 Przyczyna pożaru w Styrii jest nadal niejasna. Pożar wybuchł wczesnym rankiem w Dzień Świętego Szczepana w domu mieszkalnym na farmie na wzgórzu w Graden koło Köflach. Płomienie wyraźnie rozprzestrzeniały się w drewnianym domu. 29-letnia córka właściciela mogła uciec na otwarte powietrze przez balkon, podobnie jak jej 33-letni partner i czworo dzieci w wieku od pięciu do ośmiu lat. Spali na pierwszym piętrze i powiadomili straż pożarną około godziny 5.15 rano, która zbliżała się do ponad 100 służb ratowniczych. Ponieważ w pobliżu farmy nie było wody, Tanklöschwagen musiał podjechać promem wąską górską drogą.

Czytaj dalej Troje mieszkańców nie miało szans z pożarem

Właściciel zoo sprzedaje lwiątka

 „W Gazie nie ma turystyki, a bardzo niewiele osób odwiedza zoo”.
Właściciel prywatnego zoo w Strefie Gazy chce sprzedać trzy lwiątki, ponieważ nie ma pieniędzy na jedzenie. Domagał się ceny 3,500 dolarów (nieco mniej niż 3000 euro) za młode, powiedział we wtorek Mohammed Juda, niemiecka agenct prasowy. Ma nadzieję uniknąć zbliżającego się zamknięcia zoo w Rafah na południu palestyńskiego terytorium nad Morzem Śródziemnym.

Czytaj dalej Właściciel zoo sprzedaje lwiątka

Austriacy skłonna do podróży również w zimie

Austriacy bardzo lubią podróżować, nawet zimą, w okresie chłodniejszym.  Ze względu na ostatnie wydarzenia związane z zamachami terrorystycznymi oraz klęskami żywiołowymi, zainteresowanie podróżą indywidualną i kierunki takie, jak przykładowo Turcja, nie cieszą się zbyt dużą popularnością. Plany klientów indywidualnych zmieniają się pod wpływem wymienionych czynników, tłumaczy Lisa Weddig, szefowa największej Agencji Touroperatorów TUI.

Czytaj dalej Austriacy skłonna do podróży również w zimie