STRASSENKARNEVAL 2018

Na Weiberfastnacht zaczyna się o 11:11 zegar w Kolonii, karnawał uliczny, który jest tradycyjnie otwarty na starym mieście w Kolonii. Tysiące ubierających się w kostiumy

Jecke świętuje przez wiele godzin na dużej scenie na Heumarkt, gdzie występują największe gwiazdy karnawału w Kolonii.

Podczas największego spotkania ulicznego na Weiberfastnacht (Kölsch: „Wieverfastelovend”) w Kolonii lord Mayor Henriette Reker, nowy prezes komitetu festiwalowego Christoph Kuckelkorn i triumwirat w Kolonii oficjalnie zainaugurują uliczny karnawał 2018 o 11:11.

Pod hasłem „Mer Kölsche danze us der Reih” (wysoki niemiecki: „We Cologne dance out of line”) powstaje około trzygodzinny program sceniczny, na którym występują wielkie kolońskie zespoły i zespoły taneczne tradycyjnych klubów karnawałowych.

STRASSENKARNEVAL 2018:

Sessionsbeginn: Sa., 11.11.2017—
Weiberfastnacht: Do., 08.02.2018
Karnevalsfreitag: Fr., 09.02.2018
Karnevalssamstag: Sa., 10.02.2018
Schull-/Veedelszöch: So., 11.02.2018
Rosenmontag: Mo., 12.02.2018
Veilchendienstag: Di., 13.02.2018
Am Aschermittwoch (14.02.2018) ist alles vorbei.

Motto der Session 2018:
„Mer Kölsche danze us der Reih”

Czytaj dalej STRASSENKARNEVAL 2018

Powódź w Kolonii osiąga poziom wody 7 metrów

Poziom wody w Renie zaczął ponownie wzrastać, teraz osiąga prawie 7 metrów.Powodem odnowienia powodzi są opady w całym Renie. Ponieważ na początku czwartego tygodnia stycznia przewiduje się więcej opadów w Górnym i Środkowym Renie, Steb zakłada wzrost poziomu wody.

Wysoki znak wodny I został przekroczony na 6,20 metrów, na wysokości 6,70 metrów, kempingi w Poll i Rodenkirchen zostały oczyszczone. Jeśli poziom przekracza 7 metrów, pierwsze ruchome ściany ochronne zostaną zbudowane w Rodenkirchen Auenviertel, a Groov zostanie zalany w Porz-Zündorf.

Jeżeli poziom przekracza 8,10 m, woda rozlewa się na promenadę nad Renem, a pierwsze wrota przeciwpowodziowe na Starym Mieście są zamknięte.

Rozpoczęły się środki ochrony.

Czytaj dalej Powódź w Kolonii osiąga poziom wody 7 metrów

Piękniej niż w Nowym Jorku: Kö on Ice, bardzo ładne!

Nowa atrakcja sezonu świątecznego w Düsseldorfie: lodowisko na Königsallee.

Jazda na łyżwach na Corneliusplatz, wokół zrekonstruowanej fontanny Schalenbrunnen: Dzięki atrakcyjnie zaprojektowanemu lodowisku o powierzchni 1700 m2, DEG Winterworld prezentuje się po raz pierwszy na północnym końcu Königsallee.Nowicjusze na łyżwach mogą wyruszyć na lód codziennie do 28 stycznia 2018 roku. Restauracja z górską chatą i sezonowo typowe oferty kulinarne sprawiają, że DEG Winterworld jest atrakcyjny dla tych, którzy chcą obejrzeć IceCoaching.

Czytaj dalej Piękniej niż w Nowym Jorku: Kö on Ice, bardzo ładne!

Nowe sklepy dla zakupów w Bonn

„Zamykamy!” Pod tym hasłem sklepy zamykają się w Bonnie. Nawet jeśli kończy się długoletnia działalność, natychmiast pojawia się nowa perspektywa. Szybka zmiana pokazuje, jakim atrakcyjnym jest Bonn. Pomimo tego, że Bonn to drogie miejsce na zakupy.

  • Nowy dział sportowy jeszcze przed Mistrzostwami Świata

W przyszłym roku zostanie gruntownie przebudowany w „Galerii Kaufhof”. Powstaje nowy dział sportowy.

W najbliższy piątek otworzy się tam sklep z sneakerami „Acribik”. Dwa domy dalej zamykają się w 2018 roku. Tam, gdzie wielu Bonnerów tęsknią za kawiarnią „Goldbraun” i „Broterei”, wkrótce otworzy się sklep z burgerami, a obok restauracja wegetariańska „Voodies” znajdzie nowe pokoje.

  • Tradycja rodzinna kończy się po 111 latach

Na Sternstraße następuje zmiana właściciela: po 111 latach sklep z biżuterią „Hoffmann” zamyka swoje drzwi.W międzyczasie znaleziono jego następcę. W przyszłym roku będą sprzedawać tutaj używane zegarki.

Czytaj dalej Nowe sklepy dla zakupów w Bonn

China Light-Festival w Kolonii

Od 25 listopada do 6 grudnia w Zoo w Kolonii otwiera się Chinese Light Festival. Według samego zoo jest to jedno z największych wydarzeń. Przez sześć tygodni 1000 świetlistych zwierząt i postaci fantastycznych oświetlają zoo w stylu azjatyckim. W ogóle, 46 świetlnych zespołów z około 1000 ilustrowanych poszczególne figury włączają zoo w morze z tysięcy świateł. Odwiedzający mogą spodziewać się ekscytującego kursu światła, który jest dostosowany do otaczających obiektów zwierzęcych.

Najważniejszym wydarzeniem festiwalu jest podświetlany smok o długości 40 metrów i wysokości 6 metrów.

Każdy, kto interesuje się astrologią, może dowiedzieć się w którym z chińskich znaków zodiaku on się urodził.

Organizatorzy tego święta opiekowali się także kibicami piłki nożnej. Przed małym Geisbockheim znajduje się duża kopia najważniejszego kozła na świecie: Hennes!

Pomiędzy Sea Lion Rock i Elephant Park chińscy artyści pokazują tradycyjne rzemiosła, takie jak malowanie cukru lub grawerowanie jajek. Dalekowschodnie przysmaki wzdłuż Zoowege uzupełniają program kulinarny China Light Festival.

Czytaj dalej China Light-Festival w Kolonii

WEIHNACHTSMÄRKTE

Już niedługo święta,a to oznacza,że nadchodzi czas otwarcia świątecznych jarmarków. W Kolonii istnieje wiele takich rynków, prawie każdy zakątek miasta będzie miał świąteczną atmosferę. Targi bożonarodzeniowe w Kolonii 2017 – od „klasycznego” po świąteczny jarmark portowy – rozniosły świąteczny nastrój w czasie Adwentu. Większość świątecznych targów jest otwarta od 27 listopada do 23 grudnia.

Najbardziej popularny jarmark bożonarodzeniowy w Niemczech znajduje się bezpośrednio przed wspaniałym tłem katedry. Co roku cztery miliony osób korzystają z wielu lokalnych dań oraz niepowtarzalną atmosferą. W centrum placu Roncalli wznosi się ogromna choinka. Świerk czerwony o wysokości 25 metrów jest najwyższą naturalną choinką w Nadrenii Północnej-Westfalii.

Istnieje również wiele nie mniej popularnych jarmarków bożonarodzeniowych,które można odwiedzić z wielką przyjemnością.

WEIHNACHTSMÄRKTE:

  • Weihnachtsmarkt am Kölner Dom
  • Weihnachtsmarkt auf dem Neumarkt
  • Weihnachtsmarkt in der Altstadt
  • Weihnachtsmarkt auf dem Rudolfplatz
  • Hafen-Weihnachtsmarkt
  • Weihnachtsmarkt im Stadtgarten
  • Weihnachtsmärkte auf Schloss und Burg

Otwieranie świątecznych targów w Kolonii-wydarzenie,na które czekają nie tylko dzieci,ale i wszyscy dorośli.Bo od tego momentu zaczyna się przygotowanie do Bożego Narodzenia,Nowego roku. Każdego dnia odbywają się różne koncerty,konkursy i specjalne promocje i oferty dla turystów i klientów.Grzane wino, prezenty i przedświąteczna atmosfera czekają na odwiedzających.

Glühwein, Geschenke und eine vorweihnachtliche Atmosphäre warten auf die Besucher.

Czytaj dalej WEIHNACHTSMÄRKTE

Der böse Expressionismus – Trauma und Tabu |Kunsthalle Bielefeld

Wystawa odbywa się w Kunsthalle Bielefeld od 11 listopada 2017 r. do 11 marca 2018 r.

Dzisiaj mogą być dzieła impresjonistów, licznych i oddanych miłośników sztuki na pewno.
Oryginalność i pośpiech kolorów, dobrze znane motywy, namacalne, ale także podglądujące widoki światów doświadczeń artystów przemawiają do dzisiejszej publiczności. Nie zawsze tak było. Początkowo ekspresjoniści byli uważani za skandalicznych outsiderów społeczeństwa, przełamując nie tylko malarstwo akademickie, ale radykalnie wraz ze wszystkimi pospolitymi. Dzięki pracom licznych artystów ekspresjonistycznych niniejszy katalog skupia się na współczesnych wpływach na sztukę ekspresjonizmu, a także na miażdżącej krytyce, jaka wówczas przyszła.Impulsy płynące z ekspresjonizmu są również aktualne. Dziełami Beckmanna, Dixa, Felikschullera, Kirchnera, Kokoshki, Moderson-Beckera, Nolde’a.

Lista artystów reprezentowanych na wystawie: Max Beckman, Rudolph Belling, Otto Dix, Conrad Felix Müller, Otto Gleichmann, George Gros, Erich Hekel, Jacob van Heemskerk, Walter Jacob, Javlensky, Ernst Ludwig Kirchner, Emmy Clinker, Oscar Kokoschka, Else Lasker-Schuler, Wilhelm Lembrook, August Mack, Maydner, Moderzon-Becker, Otto Müller, Emil Nolde, Max Pekstein, Hans Richter, Christian Rolfs, Karl Schmidt-Rottluff, Jacob Steinhardt, Hermann Stener, Tuppert, William Wauer, Marianne von Verevkina, Gert H Wollheim.

Czytaj dalej Der böse Expressionismus – Trauma und Tabu |Kunsthalle Bielefeld

Konferencja klimatyczna ONZ w Bonn.

6 października w Bonn otwarta 23-Konferencja ONZ w sprawie zmian klimatu z udziałem znanych polityków i gwiazd.

Temperatura na Ziemi stale rośnie.Naukowcy obliczyli, ile emisji CO2 jest dozwolone, aby tempo wzrostu temperatury na naszej planecie pozostało w granicach 2 stopni Celsjusza.Aby ograniczyć globalne ocieplenie do maksymalnie dwóch stopni, na Światowej konferencji klimatycznej w Bonn ustanowiono zestaw zasad.

Delegaci Światowej Konferencji klimatycznej w Bonn mieli jednoznaczne słowo od kanclerza  Angeli Merkel. Ale nie było to – z uwagi na trwające negocjacje „Jamajki” w Berlinie. Byłoby bardzo trudno osiągnąć cele klimatyczne, powiedziała Merkel w środę po południu: „Chcę mówić otwarcie, w Niemczech nie jest to łatwe. Nawet jeśli Niemcy są bogatym krajem, są konflikty. „Podkreśliła, że Niemcy zwiększą wysiłki, aby osiągnąć cele klimatyczne i że „węgiel musi wnieść swój wkład” – ale nie powiedziała, w jaki sposób.

Wielu delegatów krytykuje fakt, że prezydent USA Donald Trump nie wysłał do Bonn przedstawiciela wysokiego szczebla. Oficjalnie USA reprezentuje tylko szef jednostki.Zamiast tego przybyło wielu ekologów z Ameryki. Najbardziej znanym był Arnold Schwarzenegger. Nie obchodziło go wyjście Trumpa z paktu klimatycznego. „To nic nie znaczy” – powiedział były gubernator Kalifornii. Jego stan oraz inne regiony i miasta w Stanach Zjednoczonych już zwiększyły wysiłki na rzecz poprawy stanu środowiska. Ochrona klimatu musi mieć bezwzględny priorytet. Nie powinniście być wprowadzani w błąd przez wątpiących. „Gdybym zwracał uwagę na nie-narratorów i niedowiarków, nadal siedziałbym i jodł w austriackich Alpach dzisiaj”.

Światowa konferencja w sprawie zmian klimatu w Bonn podjęła pewne kroki w celu realizacji Paryskiego porozumienia klimatycznego.  Oprócz bezpośrednich rozmów także rozwijali dobrowolne działania. Na przykład, konferencja przygotowała propozycje krajów o tym, jak mierzyć i porównywać redukcji gazów cieplarnianych. Wynikiem jest zbiór  mega-papierów.

Szef policji Bonn Ursula Brill-Sowa powiedział, że Bonn okazało się bezpiecznym miastem na konferencje. Według policji była to najdłuższa poważna operacja w historii policji Nadrenii Północnej-Westfalii. W ciągu ostatnich dwóch tygodni około 1300 służb ratowniczych z Nadrenii Północnej-Westfalii zapewniało na co dzień stałą konferencję pokojową poświęconą kwestiom klimatycznym i bezpieczeństwu uczestników. Według niego policja towarzyszyła licznym demonstracjom i wiecom z tysiącami uczestników.

Czytaj dalej Konferencja klimatyczna ONZ w Bonn.

Tydzień mody w Niemcach

Tydzień mody  w Niemcach się skończył i nadszedł czas na zapoznanie się z najnowszymi trendami i prognozami na przyszłość. W tym roku impreza była interesująca, ponieważ po raz pierwszy projektanci jakby się sprzysięgli i zaprezentowali swoje kolekcje, które, tak czy inaczej, uzupełniały się wzajemnie. . Jestem bardzo zaskoczona, widząc, że trendy, które były aktualne przez długi czas, nagle zniknęły.

Na podstawie wszystkiego,co widziałam, można śmiało wyróżnić 7 głównych trendów:

  • Wygodne ubranie

Prawdopodobnie największym zdziwieniem była fala sportowych kolekcji. Projektantom udało się zaspokoić potrzeby codziennego życia i połączyć je z Czytaj dalej Tydzień mody w Niemcach

„Köln – Filmreise der 1970er Jahre”

Neue Filmreise zeigt das Hippe Köln der 1970er Jahre. Nowy film z podróży pokazuje Kolonię w latach 70. XX wieku.

Reżyser filmowy Hermann Reindorf prezentuje swój nowy film dokumentalny „Köln – Filmreise w latach 70.”.

Film dokumentalny Hermanna Rheindorfa obraca się wokół Kolonii w latach 70. XX wieku i składa się z dwóch części, z których każda zawiera 100 minut oryginalnego materiału filmowego, z których większość nigdy nie była publicznie widziana. Część 1 (1970-75) od połowy listopada 2017 r.  w  sprzedaży, premiera kinowa 03.12 w Volksbühne am Rudolfplatz (Millowitsch).

Ten film zabierze Cię z powrotem w pierwszą połowę, prawdopodobnie najbardziej kolorową epokę XX wieku: w Kolonie w latach 1970-75: Nigdy przedtem miasto nie było tak różnorodne, tak nowoczesne i przenikliwe: najwyższe budynki mieszkalne Republiki pojawiają się teraz w panoramie miasta , na nowych autostradach możesz przejechać przez miasto w ciągu kilku minut, a materiał budowlany do wszystkiego, co nowe, nazywa się betonem.

„Beton jest szykowny w latach 70. „- mówi reżyser Rheindorf. „Czy to Domplatte Colonia-Wieżowiec, , czy nowe lotnisko w Porz – wszystko z betonu.”

Kolonia nigdy nie miała tylu mieszkańców: w połowie dekady jest to milion.Co trzeci obywatel Kolonii ma mniej niż 25 i mało kto chce naśladować swoich rodziców: demonstracje są teraz tak samo powszechne, jak subkultury od rocka po scenę gejowską, takie jak pierwsze sklepy erotyczne na deptaku lub pierwszy pchli targ w Kolonii na Starym Mieście.

Jednak podróż w czasie do lat 70. mówi również o nowej lekkości, zabawie życia i przyjęciach na materac w ciemnych piwnicach.

Kolonia lat 70. jest przenikliwa, seksowna, nowoczesna. Panorama obejmuje teraz najwyższe wieże mieszkalne Republiki, a także osiedle dla Sinti i Romów, które powstaje w Roggendorf.

Rheindorf skompilował wspaniałe sekwencje filmowe i połączył je z najważniejszymi wiadomościami o mieście: Köln zum Sattsehen.

 Obserwuj i będziesz zdziwiony! Zum Schauen und Staunen!

Czytaj dalej „Köln – Filmreise der 1970er Jahre”