Bayern Monachium pozostał bez trenera!

Carlo Ancelotti został zwolniony z Bayernu Monachium. Właściciele klubu stracili cierpliwość do Włocha po porażce z Paris Saint-Germain (0:3) w Lidze Mistrzów. Już nikt nie wierzy, że jest w stanie poprawić grę zespołu.

W poprzednim sezonie monachijczycy zatrzymali się w ćwierćfinale przez Real Madryt. W ostatnich grach nie mieli szczęścia.

W rezultacie właściciele klubu podjęli trudną decyzję o zwolnienie trenera. Główny dyrektor Bayernu Monachium skomentował to tak :”Mecz w Paryżu pokazał, że musimy podjąć radykalne kroki. Hasan Salihamidzić i ja przeprowadziliśmy z Carlo Ancelottim poważną rozmowę i poinformowaliśmy go o decyzji. Chciałbym podziękować trenerowi za współpracę. To mój przyjaciel, ale musieliśmy postąpić profesjonalnie”.

Właściciele zwolnili również włoską kadrę trenerską Carla Ancelotti – Davida Ancelotti, Giovanni Mauri, Francesco Mauri i Mino Fulco.

 

Zamiast Włocha trenerem zostanie Willy Sagnal, który też kiedyś grał w Bayernie. Konkurencję zapewnia mu jednak Thomas Tuchel.

 

 

Źródło:https://fcbayern.com/de/news/2017/09/pressemitteilung-fc-bayern-trennt-sich-von-carlo-ancelotti

Nowy trener dla Bayernu Monachium

Jak donosi niemiecki „Sport Bild”, klub Bayernu Monachium skontaktował się z Paulo Fonseki z propozycją angażu. Do końca tego sezonu zostanie on jeszcze z Szachtarem.

Fonseki trenuje Szachtar Donezk od czerwca 2016 r. Pod jego wodzą w środę ekipa z Ukrainy zajęła drugie miejsce w grupie F. Tym zaawansowała sobie miejsce w rundzie pucharowej Ligi Mistrzów. Ustąpili tylko Manczesterowi City.

W przypadku wyjścia z grupy Fonseku oznajmił, że przebierze się za postać Zorro na konferencji prasowej by wszyscy mogli podziwiać jego ubranie.

Jedyną przeszkodą do przejścia może być język niemiecki, lecz 44-latek dał obietnicę, że to nie będzie problem, ponieważ ukraińskiego nauczył się szybko i teraz dobrze w tym języku komunikuje.

Źródło: http://www.sportbuzzer.de/artikel/paulo-fonseca-zum-fc-bayern-donezk-trainer-wurde-munchen-angeboten/

Krampus w Monachium

Stara tradycja znowu w modzie. Diabelska parada odbędzie się w tym roku 10 grudnia o 15:00 i 17 grudnia o 16:00 na Marienplatz. Archaiczne maski, kudłate futra, imponujące kostiumy-to wszystko będzie pod czas 2-godzinnej imprezy. 

Krampus-całkowite przeciwieństwo św. Mikołaja. Podczas, gdy grzeczne dzieci dostają prezenty od Mikołaja, Krampus niesamowicie wstrąsa swoimi łańcuchami, żeby zdobyć szacunek i przestraszyć liudzi.

Tradycja trwa już prawie 500 lat. Pochodzi z alpejskiego rejonu. Jeszcze w VXI wieku tak zwany „Klabaufs” wyrządził duże szkody na ulicach, przez co policjz była zmuszona interweniować. Obecnie Krampus cieszy się coraz większą popularnością wśród młodych liudzi.

W tym roku ro wspaniałe przedstawienie zostanie zorganizowane przez grupę z Monachium-Krampus „Sparifankel-Pass”. Tam również odbędzie się tradycyjny maraton przez deptak który rozpocznie się na ulicy Neuhauser, a zakończy na Marienplatz.

 

 

Źródło:http://www.muenchen.de/veranstaltungen/event/7152.html

Nikolaustag w Monachium

 

W Niemczech dzień świętego Mikołaja obchodzony jest równierz jak i w Polsce 6 grudnia. To święto rozpoczyna uroczyste tradycje grudniowe w Monachium. 

Święty Mikołaj, który jest patronem 6 grudnia, jest także biskupem Mirry, żyjący w IV w.n.e. To święto jest bardzo fajnie obchodzone. Jest szczególną radością dlz dzieci. 6 grudnia w Monachium można zobaczyć radość i szczęście w oczach dzieci obdarowywanych słodyczami przez Mikołaja. Tradycja nadal zostaje ta sama-żeby dostać prezent, trzeba wystawić przez próg buty, by święty mógł umieścić w nich prezenty. Gdy święty Mikołaj przychodzi osobiście zwykle opowiadają wierszyk lub śpiewają piosenkę.

Św. Mikołaj w towarzystwie Krapusów lub Aniołów odwiedza wszystkie Jarmarki Bożonarodzeniowe w Monachium. Jeśli ktoś chce go tam spotkać, musi szukać tradycyjnie ubranego w strój Świętego biskupa. Biskupa można znaleźć na Marienplatz właśnie 6 grudnia o 16:30.

 

Źródło: https://www.muenchen.tv/wo-man-den-nikolaus-und-krampus-in-muenchen-trifft-200163/

Rosengarten

Kwitnący ogród różany w parku miasta Monachium-jest to, co obowiązko trzeba zobaczyć, zwiedzając miasto. Dostać się tam jest prosto. Trzeba iść brzegiem rzeki Izary w kierunku Flaucher na południe od mostu Wittelsbacher.

Latem można podziwiać 20 tysięcy pięknych róż. A tam, gdzie jest tak wiele kwiatów, nie może zabraknąć również motyli. One już są przyzwyczjone do obecności turystów, dlatego też bez lęku przysiadają na ich ramionach czy głowach.

Tam też mają miejsce dwie ciekawe wystawy, na których można dowiedzić się mnóstwo interesujących faktów na temat tych roślin.

Liudzie z okolic wraz z pierwszymi promieniami słońca po zimie przyjeżdżają tu, żeby cieszyć się ciszą i spokojem i, oczywiście, spojrzeć na nezliczone piękne róże.

Tutaj liubą spędzać czas matki z dziećmi, młodzi liudzie i nawet jogi. Każdy znajdzie tutaj swoje miejsce.

Zimą, szcególnie przy dużym śniegu, park zachwyca swoimi formami, kształtami, jak z krainy baśni.

Będąc w Monachium naprawdę warto odwiedzieć to czarujące miejsce.

Źródło: http://www.mycitybaby-muenchen.de/rosengarten-mit-kind-isar-fuer-familien/

Weihnachtsmärkte w Monachium

Tradycja organizowania jarmarków bożonarodzeniowych w Niemczach istnieje od 1434 roku. Stolica Bawarii też bierze w tym udział. Od 1972 roku w Monachium odbywają się jedni z największych i najciekawszych jarmarków.

Na placu Marienplatz obok 30-metrowej choinki można znaleźć dużo atrakcyj: pierniki, tradycyjne bawarskie potrawy, grzane wino, lodowisko.Czarodziejski świat ozdób szczególnie wieczorem nabiera wyjątkowego uroku. Każdy poczuje tą bożonarodzeniową atmosferę.

Woków historycznej Bramy Miasta też panuje uwaga. Wystawcy z całego świata prezentują na Sendlinger Tor swoje wyroby.

Na jarmarku można znaleźć jaknajbardziej oryginalne prezenty świąteczne dla swoich blizkich. Pomimo niemieckej produkcji są tutaj rzeczy z całego świata.

Chociarz raz w życiu każdy powinien odwiedzieć ten jarmark.

 

 

Źródła:https://www.bayern.by/weihnachtsmaerkte-in-muenchen;

http://www.tonline.de/leben/reisen/deutschland/id_43378268/weihnachtsmaerkte-muenchen-2017-alle-termine-oeffnungszeiten-und-infos.html

TOLLWOOD WINTERFWSTIVAL 2017

Od 23 listopada do 31 grudnis będzie trwał Tollwood Winterfestival, który odbędzie się w tyn roku pod hasłwem „My, wszyscy”. Zostaną na  nim poruszone społeczne i ekologiczne tematy. 

Demokratja, wolność, tolerancyjność ma prawo na istnienie tylko wtedy, kiedy dużo ludzi razem powie:”My, wszyscy”. Na potwierdzenie tego na festiwslu znajdują się wystawy, poświęcone tym tematom.

Program zostane zaprezentowany praez Michaela Altiniera, Ecco Meineke i Henryka Budzko. Wśród gości będą Wolfgang Thierse, Yvonne Hofstätter, Klaus Mainzer.

W dzisiejszych czszch bardzo ważne jest aby bronić świat, w którym chcemy żyć. Bez tego społeczeństwo nie może istnieć.

Na tle Bożego Narodzenia większość zdażeń będzie bezpłatna. Wszystko kończy się imprezą przed Sylwestrem.

 

 

Źódło:https://www.tollwood.de/tollwood-winterfestival/

„Сyber Monday Tydzień”

Świąteczne zakupy już blisko!

Ponieważ przed ratuszem na Marienplatz w Monachium pojawiła się pіękna choinka-to świadczy o zbliżeniu się Adwentu. Każdego poniesie ta atmosfera zakupów.

Gorączka przedświątecznych zakupów zacznie się już od 20 listopada. W ten poniedziałek na Amazonie będzie dużo rabatów. Na tak zwanym „Cyber Мonday Tydzień na Amazon” strony internetowe proponują do 50% obniżenia cen. Ale żeby nie mieć pecha musimy porównywać ceny i kupować tylko to, na co zdecydowaliśmy wcześniej, żeby nie zostać z dużą ilością niepotrzebnych rzeczy. Codziennie od 20 do 27 listopada w odstępach 10-minutowych od 6:00 do 21:40 pojawia się dużo nowych artykułów do kupienia. Też z pomocą aplikacji „Amazon” możemy otrzymywać powiadomienia o różnych propozycjach.

Miłego Adwentu!

 

 

 

Źródła: https://www.amazon.de/gp/angebote                                               http://www.abc-monachium.de/2017/11/cyber-woche-2017.html

 

Na państwowej trasie 2082 przy Echingu samochód zderzył się z…drzewem!

Do zdarzenia doszło w niedzielę po obiedzie. Zginęły dwie  osoby.

Dlaczego Hyndai-Gelentwagen rozbił się o drzewo? Nit jeszcze nie wie. „My nie możemy jeszcze tego skomentować”-powiedział Rzecznik Biura. To także może być samobójstwo, ponieważ nie znaleziono żadnych śladów poślizgu. Po zderzeniu z drzewem samochód został wyrzucony na pole. 53-letni mężczyzna i 27-letnia kobieta zmarli na miejscu.

 

Źródło:https://www.tz.de/muenchen/region/unfall-im-landkreis-landshut-identitaet-toten-steht-fest-ursache-ist-weiter-unklar-9136129.html

 

 

Adam Lambert i Queen w Monachium!

Legendarny zespół Quuen z wokalistą Adamem Lambertem  wystąpi w Olimpiaparku w Monachium! To wydarzenie będzie w ramach tegorocznej trasy koncertowej.

Na was czeka naprawdę fenomenalne show, przygotoeane przez najlepszych specjalistów na świecie. Czarująca kombinacja Queen + Adam Lambert chętnie została przyjęta przez cały świat. Od 2012 roku zespół wystąpił już na 90 koncertach w różnych państwach. W związku z 40. rocznicą wydania albumu Queen „News of the World”, nas oczekuje coś zupełnie inne , nietypowe. Na tym koncercie po prostu trzeba być!

źródło:https://www.muenchenticket.de/guide/tickets/20ooq/QUEEN+Adam+Lambert.html