Kierowca samochodu zderza się z tramwajem . Opel Corsa ląduje na torach.

 

 

 

40-letnia kobieta zderzyła się z tramwajem w Bretzenheim w czwartek rano. Takie zgłoszenie dostała policja w Moguncji.

W związku z tym kobieta i auto Opel Corsa o godzinie 8 w drodze z Lerchenberg na drodze Koblenzer. Kiedy chciała zatrzymac się na czerwonym światłe przy Uniwersytecie Nauk Stosowanych, nie zadziałam układ hamulcowy.  40-latka przeraziła się tym i zareagowała niesłusznie, tak ze jej samochód wylądował na torach i uderzył w tramwaj. Nikt nie został ranny.

 

https://merkurist.de/mainz/unfall-autofahrerin-stoesst-mit-strassenbahn-zusammen_8O6

 

 

Na letnich oponach na drodze: samochód zderza się z ciężarówka

 

 

 

Więcej wypadków z powodu opadów śniegu.

W środę rano samochód zderzył się z ciężarówką na A63 w kierunku Kaiserslautern. Ponadto śliskie drogi w regionie Moguncji doprowadziły do ​​wielu innych wypadków. Zgłasza policja w Moguncji.

Mężczyzna próbował zawrócić , aby móc jechać we właściwym kierunku i przejechal przez jezdnię. Zderzył się z nadjeżdżającą ciężarówką, kierowca został lekko ranny.

Z powodu prac remontowych i oblodzonej drogi lewy pas został zamknięty do godziny 10. Zarządzono objazdem na około pięciu kilometrów.

https://merkurist.de/mainz/a63-mit-sommerreifen-unterwegs-auto-kollidiert-mit-lkw_UO6

 

 

Najbardziej popularne imiona nadawane w Moguncji w 2017 roku

 

 

 

W zeszłym roku w Moguncji urodziło się 4627 dzieci. Jakie imiona były szczególnie popularne? Miasto opublikowało teraz statystyki.

Emma była najpopularniejszym imieniem dla noworodków w Moguncji w 2017 roku. Najpopularniejszymi imionami nadawanym chłopcom są : Ben, Maximilian i Paul. Miasto Mainz opublikowało statystyki w poniedziałek na swoim koncie na Twitterze.

 

Top 10 imion dla dziewczynek:

Emma
Emilia
Ella
Johanna
Mia
Lina
Hannah
Anna
Marie
Charlotte

I najpopularniejsze imiona dla chłopców :

Ben
Maximilian
Paul
Jonathan
Jakob
Jonas
Emil
Lukas
Felix
Elias

 

 

https://merkurist.de/mainz/ranking-das-waren-die-beliebtesten-mainzer-babynamen-2017_sp6

 

Śmiertelny wypadek na basenie: dziewczynka nie utonęła

 

 

 

Wstępnie podano wynik autopsji.

Czteroletnia dziewczynka, która zmarła w piątek w parku rozrywki Mainzer Straße, nie utonęła. Poinformowała prokuratora w Wiesbaden.

Podczas autopsji we wtorek nie znaleziono wody w płucach dziewczynki – mówi główny prokurator Oliver Kuhn dla Merkurist. W związku z tym nie wystąpiły żadne typowe oznaki śmierci. Tak zwane badanie histopatologiczne powinno wyjaśnić, czy dziewczynka cierpiała wcześniej na jakaś  chorobę, czy też rozważyć nagłą śmierć sercową.

 

 

https://merkurist.de/mainz/mainzer-strasse-toedlicher-unfall-in-schwimmbad-maedchen-nicht-ertrunken_HO6

 

Śmiertelny pożar na kempingu

 

 

 

Ustaliła policja.

Pożar w Heidesheim-Uhlerborn zabił jedną osobę w noc sylwestrową – donosi Ochotnicza Straż Pożarna w Heidesheim.

Straż Pożarna została zawiadomiona o pożarze na kempingu o godzinie 1:50. W domku ogrodowym strażacy znaleźli  martwego człowieka. Policja kryminalna podjęła śledztwo w sprawie tożsamości i obecnie badają przyczynę pożaru. Więcej informacji pojawi się w ciągu kilku dni od prokuratora.

 

https://merkurist.de/mainz/heidesheim-uhlerborn-ein-todesopfer-bei-brand-auf-campingplatz_Q36

 

Sylwester: Młodzi mężczyźni rozbijali butelki na uroczystości

 

Trzech mężczyzn zostało wziętych do aresztu.

 

 

Moguncka policja dostała wezwanie o  trzech mężczyznach, którzy w noc sylwestrowa rozbijali butelki.

W związku z tym 20, 25 i 26-letni mężczyźni zaatakowali  krótko po północy. Policja zaobserwowała incydent i szybko ich zatrzymała. Ponieważ młodzi mężczyźni nie uspokoili się, a następnie zaatakowali siebie nawzajem, policja zabrała ich do aresztu. Tymczasowo są już zwolnieni.

 

https://merkurist.de/mainz/kupferbergterrasse-silvester-junge-maenner-schlagen-mit-flaschen-auf-feiernde-ein_u36

 

Mainz 05: Jairo Samperio przenosi się do Hiszpanii

 

Umowa  do końca sezonu.

 

 

Zawodowy piłkarz Jairo Samperio opuszcza FSV Mainz 05 i dołącza do UD Las Palmas w Hiszpanii. Donosi klub Mainz 05.

W związku z tym oba kluby zgodziły się na 24-letnim Hiszpans na krótko przed turą roku na przeniesienie. W aktualnej tabeli ligowej hiszpańskiej La Liga Santander ofensywny zawodnik otrzymuje kontrakt do końca sezonu. Postanowiono nie ujawniać zasad transferu.

Jairo grał od 2014 roku w Mainz i strzelił jedenaście bramek w 72 meczach Bundesligi. „Życzymy mu wszystkiego najlepszego w dalszej drodze sportowej jak i prywatnej”, powiedział prezes Rouven Schröder.

 

 

https://merkurist.de/mainz/fussball-mainz-05-jairo-samperio-wechselt-nach-spanien_s36

Koncertem w synagodze przypomniano pogrom listopadowy

Moguncja- Podczas pogromu listopadowego w 1938 r. zamordowano 400 Żydów, zniszczono 1400 synagog oraz tysiące sklepów, cmentarzy, mieszkań. 

 

Pogromy oznaczały przejście od dyskryminacji do prześladowań, których kulminacją był Holocaust 3 lata później.

Z tej okazji, izraelska klarnecistka Shelly Ezra zagra koncert „Else-Ensemble” z utworami żydowskiego kompozytora Erwina Schulhoffa zmarłego w 1942 roku na gruźlicę w obozie koncentracyjnym, dziełami kompozytora nowych brzmień Paula Hindemitha, który uciekł nazistom w 1938, a także pracami zmarłego w 1940 Waltera Rabla, z późniejszym sonetem klarnetowy Brahmsa, którego był także uczniem.

Romantyczne dzieła Brahmsa i Rabla noszą niepokojące dzieła modernizmu.

 

Źródło: http://www.allgemeine-zeitung.de/lokales/mainz/nachrichten-mainz/mainzer-synagogen-konzert-erinnert-an-november-pogrome_18308337.html

 

Serial kryminalny „Tatort” z Heike Makatsch będzie kręcony w Moguncji

 

Zdjęcia rozpoczną się pod koniec listopada. 

 

Moguncja będzie miastem akcji serialu „Tatort” – „Miejsca zbrodni„.
Pod koniec miesiąca w Moguncji będę kręcone sceny do serialu kryminalnego nadawanego przez stacje ARD. Potwierdza to rzeczniczka prasowa nadawcy SWR zapytana przez portal Merkurist.

Akcja toczy się wokół nadkomisarz Ellen Berlinger, granej przez Heike Makatsch.
W swojej pierwszym serii „Fünf Minuten Himmel”, Makatsch ustala sprawę morderstwa pracownika biura pośrednictwa pracy , wowczas jeszcze we Fryburgu.

Od teraz sprawy będzie badać Heike Makatsch w Moguncji. „Ellen Berlinger będzie tam (w Moguncji) oddelegowana” – powiedziała rzeczniczka prasowa SWR.

Konkretne miejsca dotyczące scen w których odbywa się filmowanie, nie mogą zostać przedstawione w tej chwili- mówi rzeczniczka prasowa poprzez portal Merkurist.de.

 

 

 

Żródło: https://merkurist.de/mainz/krimireihe-tatort-wird-in-mainz-gedreht_7r6

Zwycięzcy dziesiątej edycji Best of Wine Tourism-Awards Moguncji i Hesji Nadreńskiej wyróżnieni

Po raz dziesiąty z rzędu firmy z Moguncji i Hesji Nadreńskiej otrzymały nagrodę Best of Wine Tourism-Awards – inicjatywa turystyki winnej – Great Wine Capitals (GWC).

W czwartek 26. października w Proviantamt Mainz na gali wręczenia nagród znaleźli się tegoroczni zdobywcy nagród a także laureaci z poprzedniego roku oraz instytucje, które włączyły się w sieć GWC.

Burmistrz miasta Moguncja Michael Ebling, starosta powiatu Dorothea Schäfer (okręg Mainz-Bingen) i Kerstin Bauer, dyrektor ds. rozwoju gospodarczego okręgów Alzey-Worms pogratulowali serdecznie promiennej zwyciężczyni i zwycięzcom wreczając im upragnioną nagrodę Best of Wine Tourism Award w siedmiu kategoriach.  Królowa wina Hesji Nadreńskiej Lea Kopp i księżniczki przedstawiły mowę pochwalną.

 

Źródło: http://www.metropolnews.info/mp291814/mainz-preistraeger-der-zehnten-best-of-wine-tourism-awards-fuer-mainz-und-rheinhessen-geehrt