Flughafen Frankfurt am Main

Port lotniczy we Frankfurcie zamknął ubiegłoroczny rekord. Zarządzający lotniskiem Fraport naliczył 64,5 miliona pasażerów, o 6,1 procent więcej niż w roku poprzednim.
Czynnikami wzrostu były w szczególności ruch w Europie (plus 7,4%), ponadto ruch międzykontynentalny (plus 4,9%). Branża przewozów towarowych również wzrosła w 2017 roku. Ogólnie rzecz biorąc,ładunek wzrósł o 3,6 procent do prawie 2,2 miliona ton ładunków i poczty lotniczej.
„Przy ponad 64 milionach pasażerów więcej osób niż kiedykolwiek korzystało z naszego lotniska” – powiedział Schulte w poniedziałek. Po trudnym roku 2016 popyt wzrósł ponownie. W 2016 r. Odnotowano spadek liczby pasażerów o 0,4%. Był to pierwszy minus od 2009 r.

W porównaniu z resztą Niemiec, lotnisko we Frankfurcie ponownie było w stanie konkurować ze wzrostem innych lotnisk w ubiegłym roku Od stycznia do listopada stowarzyszenie lotnisk ADV liczyło poniżej 219,2 mln pasażerów w Niemczech, co stanowi wzrost o 5,6 proc. Ruch w Europie wzrósł o 6,3%, a ruch międzykontynentalny o 8,9%.
Schulte podkreślił, że wzrost we Frankfurcie oznacza „że musimy rozbudować zdolność terminalu zgodnie z planem”. W bieżącym roku spodziewał się po pierwszych wstępnych szacunkach ostatnich 67 milionów pasażerów.

Ryanair ma bazę na lotnisku we Frankfurcie od marca 2017 r., A tanie linie lotnicze stale się rozwijają. Przewiduje się, że liczba tras wzrośnie z 24 w obecnym rozkładzie zimowym do 38 w przyszłym sezonie letnim. W związku z ekspansją Ryanaira na największym niemieckim lotnisku, operator Fraport preferował budowę Terminalu 3 w częściach do 2020 roku.
Ryanair krytykuje, ponieważ samoloty często lądują po zakazie nocnego banowania we Frankfurcie
Lufthansa wyprzedza Ryanaira
Dzięki upadłości Air Berlin w zeszłym roku, Lufthansa ponownie stała się największą linią lotniczą w Europie. Z ponad 130 milionami pasażerów w całej grupie, grupa opuściła linię Ryanair z około 129 milionami pasażerów. W zeszłym roku Lufthansa przewiozła o 18,6 procent więcej pasażerów niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Linia lotnicza również przeżyła boom w branży przewozów towarowych.

http://www.hessenschau.de/wirtschaft/ryanair-und-co-bescheren-fraport-passagierrekord-in-frankfurt-,fraport-verkehrszahlen-102.html

Informacje i aktualności z miasta.

Sieć firmy Ökoprofit umożliwia firmom i instytucjom zarządzanie środowiskiem. Celem jest zmniejszenie kosztów operacyjnych przy jednoczesnym zachowaniu zasobów naturalnych.
Zarządzanie środowiskowe obejmuje takie tematy, jak efektywność energetyczna, usuwanie i zapobieganie powstawaniu odpadów, oszczędność wody, ale także zużycie energii elektrycznej i paliwa. Firmy są badane przez lokalnych konsultantów, analizowane, a następnie optymalizowane przez same firmy. Otrzymują także wsparcie w zakresie przeprowadzania audytów energetycznych, sporządzania planów czasowych i budżetowych, a także pytań dotyczących wymogów prawnych, takich jak dyrektywa w sprawie efektywności energetycznej UE.
Jednym z przykładów jest zielona stacja kolei miejskiej S-Bahn (członek klubu Ökoprofit) Deutsche Bahn we Frankfurcie nad Menem. Mieści się w nim największy zakład fotowoltaiczny w regionie Ren-Men on the Roof, energooszczędne ciepłowniczej, oświetlenie energooszczędne LED, ogrzewanie słoneczne do ciepłej wody, elektryczny samochód jak samochód służbowy, z gniazdka pochodzi wyłącznie zielonej energii elektrycznej i stacje robocze biurowe wyposażone są w energooszczędny IT.

Frankfurt: Stadtnotizen

Miejsce spotkań zniszczone przez ogień

Miejsce spotkań we Frankfurcie zostało zniszczone przez pożar. „Niebieski dom”, w którym odbywały się wystawy, koncerty i inne projekty artystyczne, spłonął w niedzielę, powiedział rzecznik policji. Nikt nie został ranny.

„Jest całkowicie zniszczony i spalony” – powiedział Ioannis Kaklamanos, prezes niemieckiej agencji prasowej Blue House e.V. Według stowarzyszenia „Niebieski Dom” promował działalność artystyczną, edukacyjną i rzemieślniczą i był wielokulturowym miejscem spotkań.

Przyczyna pożaru nie jest znana. Nie jest jasne, czy to było podpalenie, powiedział rzecznik policji. Straty policja okresla na około 70 000 euro.

https://www.focus.de/regional/frankfurt-am-main/braende-begegnungsstaette-durch-brand-zerstoert_id_8337247.html

Kurdowie demonstrują we Frankfurcie

Około 700 Kurdów protestowało w sobotę w centrum Frankfurtu. Ich krytyka była skierowana przeciwko politycznej sytuacji w Turcji. Na banerach zażądali „zatrzymania dyktatury Erdogana”. Według policji, impreza pozostała spokojna.

http://www.sueddeutsche.de/news/politik/demonstrationen—frankfurt-am-main-kurden-demonstrieren-in-frankfurt-dpa.urn-newsml-dpa-com-20090101-180120-99-724105

Przebiegłość oszustów

Fałszywy rzemieślnik wykorzystał dobrą wolę starszej Pani w Lettigkautweg i ukradł wysokiej jakości biżuterię. Około godziny 12.30 przed drzwiami stanął oszust i udawał, że musi dokonać napraw w łazience i kuchni z powodu szkody wyrządzonej przez wodę. Prawdopodobnie podczas udawanych napraw przez oszusta, drugi złodziej wtargnął do domu starszej kobiety niezauważony. Dopiero po zakończeniu rzekomych napraw i po opuszczeniu mieszkania przez niewłaściwego rzemieślnika 83-letnia kobieta zauważyła kradzież.Domniemany złodziej został opisany w następujący sposób: mężczyzna, około 50 lat, pulchna sylwetka, około 170 cm wzrostu, ciemne włosy, ciemne ubrania i mówił z wschodnioeuropejskim akcentem. Drugi sprawca nie może być opisany. Policja we Frankfurcie prosi świadków o skontaktowanie się z nimi.

https://www.focus.de/regional/hessen/polizeipraesidium-frankfurt-am-main-listige-trickdiebe_id_8323281.html

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Niemczech

W Sztabie Darmstadt-Frankfurt mają już prawie 40 tys. euro! Suma cały czas rośnie!

Trzydniowy finał dobiegł końca. Tysiące gości, ponad setka wolontariuszy i miliony czerwonych serduszek.

https://www.mypolacy.de/frankfurt-am-main,5172/newsy/w-sztabie-darmstadtfrankfurt-maja-juz-prawie-40-tys-euro-suma-caly-czas-rosnie

Weihnachtsmarkt Frankfurt am Main

Hell erleuchtet glänzt der Frankfurter Römerberg

 

 

 

 

 

 

 

Od 27 listopada do 22 grudnia 2017 roku na Römerberg  w centrum miasta odbywał się jarmark bożonarodzeniowy.

Świątecznie udekorowane stragany oferowały kulinarne specjały i sezonowe produkty. Oprócz grzanego wina, kiełbasy, kasztanów, pierników i prażonych migdałów, w ofercie było również Bethmännchen, frankfurcka specjalność.

 

https://www.frankfurt.de/sixcms/detail.php?id=3940&_ffmpar[_id_inhalt]=1995052