Zaatakowali pasażera metra i rzucali kamieniami..

Trzech młodych ludzi wdarło się do metra w Berlinie-Hellersdorf i zaatakowało pasażera. Wkrótce potem jeden z nich rzucił kamieniem w metro. Do wydarzeń doszło we wtorek wieczorem. Agresywny 17-latek skoczył na gąsienice i rzucił dwoma kamieniami na przednią szybę stojącego metra.Sprawcy uciekli, ale zostali aresztowani przez zaalarmowanych policjantów i wysłani na badania  min. krwi.

Źródło: https://www.berliner-zeitung.de/berlin/polizei/hellersdorf-drei-jugendliche-randalieren-in-u-bahn-29426542

Orkan Burglind przejdzie nad Berlinem!

Orkan Burglind przejdzie nad Berlinem w środę. Niemieckie służby meteorologiczne (DWD) przewidują porywy wiatru i sztormy do 60 kilometrów na godzinę (siła wiatru 7) . W czwartek rano orkan powinien ustąpić.  Obecnie szaleje on w zachodnich Niemczech.  Berlin i Brandenburgia są tylko dotknięte przez Burglind.  W Neukölln zostało powalone drzewo, które spowodowało pożar. Drzewo rozbiło się na Lahnstrasse na samochodzie. Na szczęście nikt nie został ranny.

Źródło:  https://www.berliner-zeitung.de/berlin/auslaeufer-von-orkan-burglind-wetterdienst-warnt-vor-sturm-und-gewitter-in-berlin-29424148

Nie żyje 26-dniowy niedźwiadek polarny

Dziecko niedźwiedzia polarnego Tonja nie żyje, zwierzę miało zaledwie 26 dni.  Zwierzę zmarło około godziny 3.30 w berlińskim zoo. Według dyrektora zoo Knieriem, matka nie ponosi winy za śmierć. Prawdopodobnie niedźwiadek pił za mało mleka co skończyło się nieszczęśliwie.  Dlaczego tak się stało nikt nie jest w stanie odpowiedzieć. Będą przeprowadzanie badania w celu wyjaśnienia czy zwierzątko nie było na coś chore. W artykule znajdują się zdjęcia oraz filmik z kamer. Przedstawiony jest na nich obraz matki opiekującej się młodym niedźwiadkiem.

Źródło: https://www.morgenpost.de/berlin/article212993215/Eisbaeren-Baby-im-Berliner-Tierpark-gestorben.html

Berlin: 27-latka znęcała się nad swoim synkiem

27-letnia matka wraz ze swoim partnerem znęcała się  nad swoim niepełnosprawnym synkiem. Oby dwoje stanęli przed sądem, jednak mężczyzna nie przyznaje się do zarzutów. Zeznał, że troszczył się o chłopca i nigdy nie zrobił mu krzywy. Dziecko miało złamane kości i zostało poparzone. Para miała złamać w niewyjaśniony sposób lewą nogę chłopca.

W artykule znajduje się historia drugiego chłopca, który został poparzony na twarzy podczas kąpieli.

Źródło: https://www.berliner-zeitung.de/berlin/polizei/kind-im-gesicht-verbrueht-mutter-soll-ihren-behinderten-sohn-misshandelt-haben-29021542

Groźny wypadek z udziałem rowerzystki

We wtorek w Berlinie zdarzył się wypadek z udziałem 77-letniej kobiety. Jechała ona na rowerze zgodnie z przepisami i została potrącona przez ciężarówkę. Pojazd uderzył ją bocznym lusterkiem w głowę i kobieta doznała poważnych obrażeń głowy.

To już nie pierwszy taki wypadek. Kilka dni temu w taki sam sposób został potrącony mężczyzna. Niestety zmarł. Około miesiąca temu dziecko zostało uderzone w głowę lusterkiem zewnętrznym pojazdu i również nie udało się go uratować.

Żródło:https://www.berliner-zeitung.de/berlin/mariendorf-wieder-schwerer-unfall-mit-radfahrerin-29024376

Pościg za pijanym kierowcą

Aby uniknąć kontroli policyjnej 45-latek przeprowadził szalony pościg z policjantami. Tylko strzały w opony mogły go zakończyć.

W momencie gdy policjanci zatrzymali mężczyznę do kontroli, zaczął on uciekać. W trakcie pościgu jeden z policjantów został ranny w kolano i musiał przerwać swoją służbę w policji. Okazało się, że kierowca miał 0,84 promila alkoholu. Policjanci zabezpieczyli również środki odurzające i odebrali mężczyźnie prawo jazdy. Niestety nie ma informacji na temat kary dla tego kierowcy.

źródło: https://www.berliner-zeitung.de/berlin/polizei/verfolgungsjagd-in-mitte-polizei-stoppt-rabiaten-autofahrer-mit-schuss-28871454

Berlińskie mieszkania zbyt duże dla starszych osób

Z najnowszych badań wynika, że starsze osoby mieszkające w Berlinie są zadowolone ze swojego życia. Jednak uważają, że ich mieszkania są zbyt duże.  

Chcieliby, aby ich mieszkania były mniejsze                          o ok. 23 metry kwadratowe. Gdyby udało się spełnić ich życzenia i przenieść się do mniejszego mieszkania, w Berlinie można by oddać do użytku ponad 200 000 mieszkań o powierzchni 100 metrów kwadratowych!    W badaniach okazało się, że starsi Berlińczycy chcą średnio mieszkać w mniejszych mieszkaniach o powierzchni 23 m². Berlinovo rozważa budowę mieszkań dla seniorów.

Więcej na ten temat:

https://www.morgenpost.de/berlin/article212473965/Studie-Vielen-Berliner-Senioren-sind-ihre-Wohnungen-zu-gross.html

Próba zabójstwa- czterech aresztowanych

 Oficerowie detektywistyczni berlińskiej policji aresztowali w sobotę czterech mężczyzn w Harzu. Zostali zatrzymani za próbę zabójstwa.

Zaatakowali oni w środę wieczorem 39-latka. Według świadków, próbowali wciągnąć ofiarę do samochodu. Kiedy to się nie udało, jeden z napastników  kilkakrotnie uderzył mężczyznę kijem baseballowym w głowę. Następnie napastnicy uciekli, a ciężko ranny 39-latek przyjechał do szpitala. Poniósł ciężkie urazy głowy i nadal pozostaje pod opieką lekarzy.

Prawdopodobnie motyw leży w sferze osobistej. Dochodzenia w sprawie próby zabójstwa nadal trwają.

Źródło: https://www.morgenpost.de/berlin/polizeibericht/article212457707/Versuchte-Toetung-in-Gesundbrunnen-Vier-Festnahmen.html

Zapalił i dostał zapaści

Młody mężczyzna (21 lat) czekał na stacji kolejowej na swoich przyjaciół. Podczas oczekiwania podszedł do niego nieznany mężczyzna i zapytał, czy nie chciałby zapalić jointa. Po dwóch wdechach dostał zapaści.  Nieznajomy uciekł w niewiadomym kierunku. Poszkodowany został zabrany do szpitala, gdzie trwają badania.  Policja bada czy sprawca nie chciał zabrać ofierze wartościowych rzeczy. To już kolejny tego typu wypadek z użyciem jointów.

Źródło:   http://www.bz-berlin.de/berlin/marzahn-hellersdorf/wieder-ein-kollaps-joint-21-jaehriger-bricht-an-s-bahnhof-zusammen

39-latek okradziony i ciężko ranny

Do przestępstwa doszło 26 października 2017 roku w Berlinie w  Fritz-Schloß-Park. 39-latek został napadnięty przez trzech mężczyzn.

Doznał on urazów twarzy (min. złamanie szczęki). Został on przewieziony do kliniki. Mężczyzna nie rozpoznał sprawców, szczegóły w tej sprawie nie są jeszcze znane.

Źródła: https://www.morgenpost.de/berlin/polizeibericht/article212355375/39-jaehriger-Mann-beraubt-und-verletzt.html

https://www.berlin.de/aktuelles/berlin/kriminalitaet/5054579-4362932-39jaehriger-in-park-ausgeraubt-und-schwe.html