NATO planuje utworzyć nowe centrum dowodzenia w Niemczech

Ben Hodgesdowódca amerykańskich sił w Europiepowiedział we wtorekże Niemcy są w stanie  wykonać nowe polecenie logistyki wojskowej w NATO.  Jest to ważny krok, ponieważ będzie ważnym przedsięwzięciem w chronieniu Europy w przypadku przyszłych konfliktów. 

Niemcy są  najbardziej odpowiednie ze względna swoje położenie geograficzne  i swoje  możliwości. „Nie wyobrażam sobie innego kraju, który nadawałby się lepiej niż Niemcy przejąć  odpowiedzialnośćGeograficzniejak również z punktwidzenia możliwości” – mówi Hodges. 

Wcześniej sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg ogłosiłże dwa nowe  centra dowodzenia powinny być utworzone: atlantyckie i logistyczne centrum dowodzenia.  To jest istotne dla naszego SojusztransatlantyckiegoChodzi o transport wojsk przez Atlantyk i przenoszenie oddziałów europejskich” – wypowiedział się Stoltenberg.

Na prośbę „Deutsche Wirtschafts”  rzeczniczka NATO potwierdziła tę wiadomość.

Plan NATO jest zgodny z krokiem Komisji Europejskiej zmierzającym do modernizacji infrastruktury w UE, aby ułatwić mobilność wojskową. Komisja Europejska twierdzi, że od końca Zimnej Wojny ruchy zbrojne w Europie uległy zmniejszeniu. Pejzaż bezpieczeństwa się jednak zmienił. W obecnych warunkach bezpieczeństwa ważne jest, aby europejskie siły w UE i NATO miały zdolność szybkiego działania.

Hodges powiedział w styczniu 2017 r., że  istnieje potrzeba stworzenia wojskowej  „strefy Schengen”, aby przemieszczać i transportować sprzęt wojenny USA w granicach NATO w Europie. Wymóg ten służy uproszczeniu logistycznemu.

Amerykański pułkownik Todd Bertulis, zastępca dyrektora ds. Logistyki w EUCOM, widzi obecny rozwój jako doskonałą okazję do przetestowania możliwości amerykańskiej armii i sieci logistycznej w Europie. Należy zapewnić, aby armia amerykańska mogła zapewnić niezbędną siłę bojową we właściwym czasie i we właściwym miejscu w sytuacji awaryjnej. Właśnie dlatego „zapewnienie swobody przemieszczania się” jest ważne dla amerykańskiej armii w Europie, mówi Bertulis.

Źródło: Deutsche Wirtschafts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *