„Bękarty wojny” amerykańsko-niemiecki film wojenny w reżyserii Quentina Tarantino z 2009 roku.  Film otrzymał aż 8 nominacji do Oscara, co przełożyło się na jedną nagrodę dla Christopha Waltza za najlepszą rolę drugoplanową.

W czasie II wojny światowej powołana zostaje przez amerykański wywiad  grupa żołnierzy zwanych „Bękartami”, składająca się głównie z amerykańskich Żydów pod dowództwem porucznika Aldo Raine’a. Ich celem jest zastraszanie całej III Rzeszy poprzez brutalne zabijanie i skalpowanie nazistów za liniami wroga w okupowanej przez Niemców Francji. Niektórym pozwolą przeżyć, ale robią im bez znieczulenia blizny na czołach w kształcie swastyki. Aby po wojnie nigdy nie mogli ukryć swej przeszłości.

W 1944 „Bękarty” rozpoczynają przygotowania do zaplanowanej przez wywiad brytyjski tajnej operacji zamachu na przywódców III Rzeszy podczas premiery filmowej w Paryżu, na której ma zostać wyświetlony film zrealizowany przez Josepha Goebelsa. Tematem jest snajper, szeregowy Fredrick Zoller. Ponoć o sokolim wzroku. Przypadkiem padło na kino, którego właścicielką jest Żydówka – Shosanna, ukrywająca się pod nowym nazwiskiem jako Emmanuelle Mimieux. W 1941 r. była świadkiem zmasakrowania swojej rodziny przez ludzi pułkownika SS Hansa Landy. Ten zostaje przydzielony do ochrony premiery. Nikt nie przypuszcza, że zaplanuje zemstę. Przypadkiem jej drogi skrzyżowały się z Bękartami Wojny.

http://www.filmweb.pl/Bekarty.Wojny/awards

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bękarty_wojny

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *